PORADENSTVÍ PRO AUTODEALERY

Jaroslav Jaroměřský: +420 724 938 866
Lukáš Musílek:           +420  792 773 698

Work-Life Balance

Lukáš Musílek (24.5. 2024)

Dnes v našem příspěvku musíme přiznat, že nás téma trvalé hodnoty firmy „chytlo za srdce“, ale nejen to, stále častěji vidíme, jak je to pro naše klienty, ale i známé z trhu důležité.

Trošku ale odbočíme – všimli jste si také, jak často je v poslední době na LinkedIn aktuální téma      „work-life balance“? Ano, je pravda, že hodně z těch příspěvků je od manažerů, kteří současně nejsou vlastníci, ale reálně na trhu vidíme, že je to aktuální i pro majitele rodinných firem.

Pozitivní je, že už se to nebojíme přiznat – manažeři před vlastníky, a i vlastníci sami sobě. Už není ostuda, že někdo nepracuje 16 hodin denně a že si udělá čas i na rodinu a koníčky, ať už je to sport nebo cokoliv jiného. Třeba svítá na lepší časy a opravdu se začneme hodnotit podle výsledku a výkonu a ne podle času stráveného v práci a jestli jdeme domů dřív nebo později než šéf.

Ale jak to souvisí s trvalou hodnotou firmy? Ano souvisí, protože majitel si také potřebuje odpočinout, vysadit, a ne být neustále pod stresem, jestli něco uřídí nebo neuřídí, zejména, když je na všechno ve vedení sám.

Nebojme si to sami sobě přiznat – skoro každý z nás to v kariéře zažil – jsme nepostradatelní, rodina počká, na sport bude čas zítra nebo pozítří (a mezitím zase nějaké to kilo přibereme)  ….. a hop, už jsme zase o krok blíž nečekaným životním událostem, protože máme větší šanci, že to s námi prostě „sekne“.

A to nevylučuje pracovitost, nutnost v pravý čas zabrat a prostě si kvůli práci něco (a hodně) odříct, když je to potřeba – ale prostě to nejde dělat takhle pořád.

 Rádi si s Vámi o tom v klidu promluvíme, jak to dělat jinak a hlavně jak toto reálně ve firmě nastavit tak, aby se Vám lépe žilo a „dýchalo“ a nebylo vše jen na Vás.