Jaká bude role majitele v rodinné firmě záleží jen na Vašem rozhodnutí

Lukáš Musílek (8.12.2023)

Kolik času trávíte ve své firmě?

Jste ve firmě každý den, 5 dní v týdnu od nevidím do nevidím? Podepisujete skoro každou fakturu? Rozhodujete téměř o všem? Nevíte, co dřív? Odpočinete si vůbec o víkendu, během dovolené anebo jste pořád on-line a myšlenkami v práci? A děláte to takto už několik dlouhých let? A chcete v tom i nadále tímto způsobem pokračovat? Anebo už někdy přemýšlíte, že to potřebujete změnit a věnovat více času sobě, svému zdraví, rodině, koníčkům, kamarádům?

A jde to vůbec změnit?

ANO, lze to změnit. Musíte se pouze rozhodnout a chtít. Můžete řídit svou firmu tak, že ušetříte např. 50 % času i více pro sebe, a přesto neztratíte kontrolu nad svou firmou. Musíte se posunout od denní operativy ke strategickému řízení firmy.

Jak to udělat?

Především si musíte vybrat ve své firmě (nebo i mimo ní) klíčové lidi, kterým budete důvěřovat a na které převedete podstatnou část svých denních činnosti. Musíte je motivovat na výsledcích firmy, delegovat na ně operativní pravomoci, ale zároveň je kontrolovat. Vy si ponecháte klíčové oblasti – určování směru dalšího vývoje firmy, firemní cíle, rozhodování o investicích, obchodní partnery, kontrolu firmy atd. Je to vše o jen o změně myšlení a způsobu Vašeho řízení

 Pokud uvažujete, že byste chtěl jít ve své firmě tímto směrem, rádi za Vámi přijedeme a společně prodiskutujeme možnosti řešení. Kontakty na nás najdete na www.audepor.cz.