PORADENSTVÍ PRO AUTODEALERY

Jaroslav Jaroměřský: +420 724 938 866
Lukáš Musílek:           +420  792 773 698

Trvalá hodnota rodinné firmy

Nečekané životní události

Jaroslav Jaroměřský (7.5.2024)

V minulém článku jsme zmínili, jak je důležité udržet trvalou hodnotu firmy, kterou jste dlouhá léta pracně budovali a že mohou nastat ze dne na den situace, které Vaše úsilí během krátké doby významně ovlivní, pokud nebudete včas a předem připraveni. Jsou to nečekané životní události, které si v tom dennodenním shonu nechcete ani připustit, a nemáte anebo si na jejich řešení neuděláte čas.  

Co jsou to nečekané životní události?

Jakákoli Vaše náhlá a neplánovaná dlouhodobá nepřítomnost z důvodu nečekané události (nemoc, úraz, ale i smrt), kdy nebudete moci pracovat, řídit svou firmu a ani za ni jednat.

Co to může způsobit firmě?

Pokud jste scénáře takových situací předem nevyřešili a právně nezakotvili do příslušných dokumentů, pak to ohrozí nejen denní provoz a fungování firmy, ale možná nebude mít za firmu kdo jednat a rozhodovat o významných skutečnostech, v horším případě nastanou problémy s dědictvím firmy, které bude muset řešit soud. A dopadne to úplně jinak, než byste si za života přáli.

Týká se to i Vás?

Ano, i když si to nepřipouštíte a nikdy se Vám zatím nic takového nestalo, zítra to může být jinak – týká se to všech majitelů firem.

Jak to lze řešit a jde to vyřešit rychle?

Existují různá právní řešení, která máme pro Vás připravena a přizpůsobíme je individuálně Vaší situaci a požadavkům. Vše lze vyřešit v řádech týdnů, jen je třeba jednat předem a vše důkladně rozmyslet.

 

Pokud máte zájem o projednání a vyřešení této problematiky, rádi Vás přijedeme navštívit do firmy.