PORADENSTVÍ PRO AUTODEALERY

Jaroslav Jaroměřský: +420 724 938 866
Lukáš Musílek:           +420  792 773 698

              Delegace pravomocí ve firmě                je vyjádřením Vaší důvěry

Jaroslav Jaroměřský (18.1. 2024)

V minulém článku jsme se zabývali otázkou, kolik času trávíte jako majitel ve své firmě a jaké máte možnosti, jak ušetřit více času pro sebe. Ta cesta vede skrze „zbavování se“ operativních činností.

Nejprve se musíte rozhodnout, které činnosti/pravomoci převedete na někoho jiného.

Pak musíte vybrat klíčové lidi, kterým budete důvěřovat. Bez toho to prostě nepůjde! Potřebujete přece převést část své agendy (hlavně operativu) na někoho jiného a svou ušetřenou kapacitu věnovat sobě, strategickému řízení a kontrole firmy.

Budete muset delegovat některé své pravomoci (rozhodování i podepisování) na klíčové lidi. Je spousta možností jak to v praxi udělat, abyste neztratil kontrolu – např. zavést pravidlo čtyř očí na každý podepisovaný dokument, oddělit od sebe akty rozhodování a podpisu (Vy rozhodnete, někdo jiný podepíše dokument), zavést parafy na důležité dokumenty (někdo svým podpisem bude odpovídat za věcnou, obsahovou a formální stránku).

Nová hra ale vyžaduje i nová pravidla. Nezapomeňte tyto změny ve firmě důkladně vysvětlit. Dále zvažte zapracování do organizačního a podpisového řádu či vyřešení opory v pracovních smlouvách. Ale přinese to ovoce. Ušetříte svůj čas.

Pokud i Vy řešíte jak efektivně ušetřit svůj čas a chcete jít touto cestou, jsme tu pro Vás a rádi Vám s tím pomůžeme. Je to něco, co jsme se za roky strávené v korporacích dobře naučili!